نرم افزار های تحت وب امگا

محصولات شرکت
راهکارهای تحت وب

نرم افزار های تحت وب امگا

نرم افزارهای تحت وب، نرم افزارهایی هستند که بر روی بستر اینترنت یا اینترانت عرضه می شوند، به عبارت دیگر نرم افزارهای تحت وب بر روی یک شبکه اطلاعاتی اجرا می شوند.

    این خصوصیت منجر به یکی از ویژگی های برتر نرم افزار امگا شده است. دومین ویژگی بارز نرم افزارهای تحت وب مربوط به سادگی و راحتی است. راحتی در استفاده یک مفهوم بسیار کلی تلقی می شود، بنابراین باید مفهوم "راحتی" را در سطوح مختلف بررسی کرد. به عنوان مثال افراد می توانند در طول 24 ساعت شبانه روز و در 365 روز سال به نرم افزار تحت وب مورد نیازشان دسترسی داشته باشند ، آنها می توانند در هر نقطه ای از زمین (البته با توجه به مرزبندی شبکه مورد استفاده) از نرم افزار تحت وب استفاده کنند. پایگاه داده مربوطه همواره دردسترس خواهد بود . افراد می توانند با استفاده از رایانه شخصی خود و یا تبلتها و گوشی های هوشمند ، به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند. به این ترتیب افراد دیگر به دفتر کار خود محدود نیستند. بنابراین راحتی در استفاده به نوبه خود به یکی دیگر از مولفه های مهم نرم افزار امگا تحت وب می باشد.

برخلاف نرم افزارهای Form Base (نرم افزارهای که با روال سنتی و برای استفاده بر روی ایستگاه های کاری اجرا می شدند)، نرم افزارهای تحت وب، برای اجرا نیازی به نصب بر روی ایستگاه های کاری ندارند. در واقع یک نرم افزار تحت وب بر روی Web Server  خود اجرا می شود و نتایج رویه های اجرا شده به صورت کدهای HTML بر روی مرورگر کاربر نمایش داده می شود. به این ترتیب زمان و مشتقات نصب نسخه های مربوطه ایستگاه های کاری ، از بین می رود. در واقع این کار باعث می شود تا همه تنظیمات و کارهای مربوط به افزایش کارآیی و رفع خطا همگی از یک نقطه صورت پذیرد. مساله مهم دیگر بحث اطمینان از وجود همه اطلاعات در صورت بروز خرابی ها است. به این ترتیب شما می توانید همه اطلاعات را در یک یا چند نقطه (بر حسب نیاز) متمرکز نموده و از اطلاعات ارزشمند خود، حفاظت کنید.

شاید در نگاه اول، هزینه های تولید نرم افزار های تحت وب بالاتر باشد. اما دلایلی وجود دارد که می توان با استناد به آنها ، ادعا کرد نرم افزارهای تحت وب به طور کلی ، قیمت تمام شده کمتری دارند. فرض کنید شما اقدام به تولید یک نرم افزار Form Base می نمایید، طبیعتا این نرم افزار برای اجرا ، پردازش مورد نظر خود را بر روی ایستگاه کاری خود انجام می دهد ، بنابر این یکی از نیازمندی های همیشگی برای اطمینان از اجرای این نرم افزار، ضرورت توجه به رعایت حداقل پیش‌نیازهای سخت افزاری برای اجرای آن می باشد. یعنی شما احتمالا در به روزرسانی‌های بعدی نرم افزار که ممکن است از تکنولوژی های جدیدتری در تولید آن استفاده شده باشد، ممکن است نیاز به ارتقاء سخت افزار ایستگاه های کاری خود داشته باشید. شاید برای یک نرم افزار با دامنه محدود (مانند نرم افزارهاي طراحي و مهندسي) این تغییرات چندان چشمگیر نباشد، اما برای نرم افزارهایی که دامنه استفاده از آنها در سازمان گسترده باشد (مانند اتوماسیون اداری) این مساله ای چالش برانگیز خواهد بود. حال تصور کنید سازمان مورد مثال یک سازمان بزرگ با تعداد تقریبی 2000 کاربر باشد! اما اگر همین نرم افزار را به صورت Web Application تولید کنیم، کلیه پردازشهای مورد نیاز بر روی Web Server ها اتفاق میافتد.

نرم افزار امگا با استفاده از جدیدترین فناوری های روز IT و بومی سازی آنها با شرایط و نحوه کاربری ایرانی، سر لوحه معماران و طراحان نرم افزار در این زمینه شده است. این فناوری ها به گونه ای در نرم افزار گنجانیده شده اند که کاربر بدون مواجه شدن با پیچیدگی های فنی از مزایای آن بهره مند شود.

امروزه تلاش می شود بیشتر نرم افزار ها به صورت آنلاین و تحت وب طراحی شود تا محدود به دستگاه نبوده و در همه جا قابل دسترس برای تمامی کاربر های آن نرم افزار باشد. اگر شما هم نیاز به خدماتی دارید و یا کسب و کار شما می تواند با داشتن نرم افزاری بسیار چابک تر و پویا تر عمل کند حتما با ما تماس بگیرید. یکی از مهمترین محصولات در شرکت نرم افزاری امگا ساخت نرم افزار خدمات پس از فروش تحت وب می باشد. از آنجایی که طراحی در این نرم افزار ها بسیار متنوع و گسترده می باشد شرکت امگا متناسب با هدف و کسب و کار شما نرم افزار تحت وب حرفه ای برای شرکت و یا کسب و کار شما طراحی و پیاده سازی نموده است.

به طور کلی از مزیت های تحت وب میتوان به موارد زیر اشاره کرد: 

  • نرم افزار تحت وب در هر زمان و مکان قابل اجرا و استفاده است.
  • امن تر از نرم افزارهای ویندوزی هستند! عدم نیاز به بکاپ گیری دستی و ذخیره در USB Flash و عدم نگهداری اطلاعات در  موبایل یا رایانه قابل حمل.
  • همه چیز در یکجا قرار دارد تنها باید در حفظ رمز عبور خود کوشا باشید.
  • روزانه از دیتا شما بکاپ گرفته میشود.
  • تضمین امنیت و نگهداری دیتا توسط شرکت سرویس دهنده تحت وب تضمین میشود.
  • همیشه از آخرین نسخه بدون نیاز به نصب و ارتقا استفاده نمایید.
  • نیاز به نصب و دانلود ندارد با یک مرورگر معمولی مانند فایرفاکس یا گوگل کروم از آن استفاده کنید.
  • هیچگاه نخواهید پرسید که آیا با دستگاه من سازگاری دارد!
  • در خانه یا در جاده با سرویس به صورت آنلاین کار کنید.